VDSL

استراتژی بازاریابی

استراتژی بازاریابی بخش از طرح کسب و کار شما است که طرح کلی بازی خود را برای پیدا کردن مشتریان و مشتریان برای کسب و کار شما طراحی شده است

استراتژی بازاریابی

پارس تلفن کار

استراتژی بازاریابی

ptk
پارس تلفن کار
ptk

VDSL

طی سال های اخیر استفاده از اینترنت پرسرعت افزایش یافته است. هرچه افراد رایانه های خانگی بیشتری خریداری می کنند به دلیل ایجاد شبکه های خانگی بیشتر، تقاضا برای اتصال باند پهن (با سرعت بالا) افزایش می یابد. در حال حاضر دو فناوری مودم کابلی و خط تلفن دیجیتال نامتقارن (ADSL) صنعت را تحت سلطه خود قرار داده اند.با این که هر دو فناوری نام برده سرعت بالاتری نسبت به مودم 56k دارند اما دارای سرعت کافی نیستند.

در ادامه نگاهی به فناوری VDSL و  ضرورت استفاده از این فناوری را خواهیم داشت.

VDSL مخفف Very high bit-rate Digital subscriber line  است. VDSL از سیم‌های مسی یا کابل‌های فیبر نوری در خط تلفن شما برای رساندن اینترنت پرسرعت به دستگاه‌های خود استفاده می‌کند. VDSL به قابلیت سریع‌ترین دانلود و بارگذاری در این صنعت  به خود می‌بالد. مودم یک جعبه کوچک است که وسایل شما را با استفاده از کابل‌ها به اینترنت وصل می‌کند. VDSL به مودم سازگار با فناوری VDSL نیاز دارد تا به سرعت‌های بهینه  اینترنت برسد. مودم VDSL به ارائه‌دهنده سرویس اینترنتی شما از طریق یک خط تلفن متصل شده‌است.

خطوط باند پهن نیز مانند روشی که تلفن های ثابت سیگنال را منتقل می کنند، اجازه می دهد داده های ارائه دهنده خدمات اینترنت شما از طریق اتصالات DSL ارسال شود. مودم VDSL شما به عنوان یک مترجم داده عمل می کند که دستگاه شما را به ارائه دهنده خدمات اینترنت متصل می کند و سپس دستگاه شما را به اینترنت متصل می کند. برخلاف اینترنت dial up که از خطوط تلفن نیز استفاده می کند، VDSL به شما امکان می دهد تا هنگام اتصال از تلفن خود استفاده کنید. VDSL همچنین از باندهای فرکانس متفاوتی استفاده می‌کند و به شما اجازه می‌دهد که سرعت لازم برای downloads یا uploads را انتخاب کنید.

 

سرعت DSL به طور کلی می تواند تحت تأثیر فاصله شما از مرکز تلفن ISP (جعبه محله شما در محل سوییچ ها) بسیار تأثیر بگذارد. سرعت های پایین دست و بالادست VDSL می توانند تا 100 مگابیت در ثانیه (Mbps) برسند. VDSL2 در واقع می تواند به سرعت داده های نظری تا 200 مگابیت بر ثانیه برسد.

 

 

تفاوت های اساسی VDSL  و ADSL :

سرعت :

تفاوت اصلی بین این دو نوع اتصال اینترنت سرعت است . VDSL سرعت بالاتری نسبت به اتصالات ADSL دارد . VDSL سرعت دانلود را تا ۷۰ Mbps فراهم می‌کند و سرعت بارگذاری را به ۱۰ Mbps آپلود می‌کند . از سوی دیگر ، ADSL دارای حداکثر سرعت دانلود ۲۴ Mbps است و سرعت بارگذاری بسیار کم‌تر است .

برنامه‌های کاربردی :

با VDSL در محل ، شما می‌توانید برنامه‌های پهنای باند بالا مانند اسکایپ ، YouTube یا backup آنلاین را بدون هیچ تاخیری اجرا کنید .

در دسترس بودن:

در مقایسه با VDSL ، ADSL به صورت گسترده و به راحتی در دسترس است . بسیاری از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در سراسر جهان این خدمات را ارائه می‌کنند.

قیمت :

در قیمت هر دو نوع اتصال به اینترنت تنوع زیادی وجود ندارد. این درست در جایی است که تعدادی از ارائه دهندگان خدمات این خدمات را ارائه می دهند. رقابت بالاتر باید دلیل این امر باشد!

از دست دادن سیگنال:

قدرت سیگنال ADSL و VDSL با افزایش فاصله سیم مسی بین کاربر و ایستگاه سوئیچینگ کاهش می یابد. اما در مقایسه با ADSL، سیگنال VDSL با سرعت کمتری کاهش می یابد.

 

 

VDSL در درجه اول به دلیل اتصال به اینترنت با سرعت بالا که بارگیری و بارگذاری رسانه را به صورت روان تری انجام می دهد، برنده واضحی نسبت به ADSL است.